Pri veleprodaji moških puhastih jaken velikost ni podrobnost – je največji dejavnik erozije marž.Nabor velikosti, ki se ne ujema s kupno populacijo, povzroči dve izgubi hkrati: neprodane ekstremne velikosti, ki jih je treba znižati, in pomanjkanje zalog v osnovnih velikostih, ki so bile premalo kupljene. Oboje je mogoče preprečiti in o obeh se odloči, preden se razreže ena sama jakna. Ta priročnik zajema programe moških puhovk v razsutem stanju na ravni količine, ki jo kupci dejansko potrebujejo: kako se meri in razvršča moški blok, kako se mora teža polnila prilagajati v razponu velikosti, kako izbrati med modeli v razsutem stanju na zalogi, ODM in OEM, kako načrtovati razmerja velikosti po prodajnih kanalih in kakšna toleranca merjenja in protokol pregleda ščitita naročilo kontejnerskega tovora.

1Zakaj je dimenzioniranje najcenejša spremenljivka pri naročilih v razsutem stanju

Vsak kupec vrhnjih oblačil v razsutem stanju se sčasoma nauči iste lekcije: stroški napake pri izbiri velikosti niso stroški neprodanih jaken, temveč stroški neprodanih jaken plus marža od prodaje, ki se ni zgodila, ker je zmanjkalo osnovnih velikosti. Pri naročilu 3000 kosov z napačno uteženo krivuljo velikosti kombinacija rutinsko presega celoten bruto dobiček programa.

Osnovni razlog je, da velikosti moških vrhnjih oblačil niso standardizirane med blagovnimi znamkami tako, kot si kupci predstavljajo. Dve oblačili, označeni z velikostjo L, se lahko razlikujeta za štiri do šest centimetrov v širini prsnega koša in za dva do tri centimetre v dolžini rokavov, odvisno od tega, na katerih podatkih o populaciji je bila zgrajena znamkina zasnova in koliko lahkotnosti je določil oblikovalec. Standardizacijski organi so bili glede tega izrecni:Delo ISO na standardih velikosti oblačilje posebej namenjen povečanju zadovoljstva strank in zmanjšanju vračil zaradi slabega prileganja ter zmanjšanju trgovinskih ovir z uskladitvijo označevanja velikosti in terminologije po vsem svetu.

Zaplet, specifičen za veleprodajo

Trgovske znamke lahko absorbirajo napako v velikosti v širokem katalogu. Veleprodajni distributerji tega ne morejo, saj en sam program puhovk pogosto predstavlja velik delež količine vrhnjih oblačil v sezoni. Zaradi te koncentracije se dve stvari ne moreta pogajati: nabor velikosti mora biti določen z merami in ne z etiketami, krivulja velikosti pa mora izhajati iz zgodovine prodaje kupca in ne iz dobaviteljeve napake.

Implikacija za kupca:Nikoli ne sprejmite dobaviteljeve standardne krivulje velikosti kot privzeto. Zahtevajte dejanske mere oblačil za vsako velikost, jih primerjajte z vašim najbolje prodajanim obstoječim programom in nato ponovno sestavite razmerje naročil na podlagi lastnih podatkov o prodaji. Dobavitelji običajno z veseljem prilagodijo razmerja – vendar le, če vprašate, preden je izdelan načrt krojenja.

2Meritve moških blokov in kje se standardi ujemajo

Moški puhasti blok je opredeljen z majhnim nizom meritev, ki skupaj določajo, ali oblačilo ustreza predvideni populaciji. Najbolj uporabna referenca za dosledno opredelitev teh jeISO 8559-1, ki določa antropometrične definicije za telesne mere, ki se uporabljajo pri označevanju velikosti oblačil. Določa mejnike, postopke merjenja in osnovno anatomsko osnovo za mere prsnega koša, pasu, bokov, postave in rokavov – kar pomeni, da tehnični paket, ki se nanj sklicuje, odpravlja večino interpretacijske vrzeli med vašo specifikacijo in krojaško delavnico tovarne.

Spodnji diagram prikazuje merilne točke, ki so najpomembnejše za specifikacijo moškega puhastega puloverja, in kako se nanašajo na oblačilo z vzpenjanjem in ne na telo.

Moška puhasta jakna: Ključne specifikacije Merilne točke Meritve so bile vzete na oblačilu z vzmetmi, ne na ravnem kroju A. ČEZ RAMO Šiv do šiva, čez hrbet B. PRSI (1/2) 2,5 cm pod izrezom za roke, raven C. NAZAJ DOLŽINA CB šiv od vratu do roba D. ROKAV Ramenski šiv do manšete E. HEM (1/2) Nastavi glasnost silhuete Toleranca: obseg prsi in roba +/- 1,5 cm, dolžina hrbta +/- 1,5 cm, dolžina rokava +/- 1,0 cm, čez ramo +/- 0,8 cm. Vse meritve je treba opraviti po dvigu podstrešja iz strehe, najmanj 24 ur po razpakiranju in dekompresiji.

Dve od teh si zaslužita posebno pozornost v veleprodajnih kontekstih. Širina prsnega koša določa sprejemljivost prileganja med prebivalstvom in prav tam so razlike med blagovnimi znamkami največje. Dolžina rokavov določa, ali je jakna primerna za višji segment znotraj posameznega velikostnega razreda, in je mera, ki jo najpogosteje omalovažujejo, ko tovarna zmanjša enostavnost uporabe, da bi prihranila tkanino.

3Izdelava nabora velikosti: razpon, razvrščanje in toleranca

Razvrščanje je postopek skaliranja osnovnega vzorca navzgor in navzdol za ustvarjanje razpona velikosti. Pravilno določanje je numerična vaja, ne estetska, in jo je treba izrecno določiti, ne pa prepustiti tovarniški konvenciji.

Velikost Obseg prsnega koša (cm) Obseg oblačila v prsih 1/2 (cm) Preko ramen (cm) Dolžina hrbta (cm) Dolžina rokava (cm) Ciljna teža polnjenja (g)
S 88 do 92 56,0 45,5 70,0 62,0 115
M 96 do 100 59,0 47,5 72,0 63,5 128
L 104 do 108 62,0 49,5 74,0 65,0 142
XL 112 do 116 65,0 51,5 76,0 66,5 157
2XL 120 do 124 68,0 53,5 78,0 68,0 173
3XL 128 do 132 71,0 55,5 80,0 69,5 190

Zgornje slike predstavljajo moški blok z običajnim krojem in zmerno lahkotnostjo, primeren za nošenje flisa ali lahke pletenine spodaj. Tri pravila urejajo, kako jih je treba prilagoditi.

Intervali ocen morajo biti dosledni, vendar ne enotni

V tabeli so obseg prsnega koša ocenjeni na 3 centimetre na velikost, kar je standard za moška vrhnja oblačila. Dolžina je ocenjena na 2 centimetra, obseg rokavov pa na 1,5 centimetra. Razlog za razlike v intervalih je sorazmernost: če bi dolžino rokavov ocenili enako kot obseg prsnega koša, bi jakna na skrajnih robovih razpona postala nesorazmerna. Vztrajajte pri ogledu tabele velikosti ocenjevalca in ne le končne tabele velikosti – tovarna, ki je ne more izdelati, meri na oko.

Določite toleranco v kupoprodajni pogodbi

Toleranca pri merjenju je izvor večine sporov glede velikosti in skoraj vedno ni navedena, dokler ne pride do težave. Izvedljiv komercialni standard za moške puhaste jakne je plus ali minus 1,5 centimetra na dolžini prsnega koša, roba in hrbta, plus ali minus 1,0 centimeter na dolžini rokavov in plus ali minus 0,8 centimetra na dolžini čez ramo. Te številke navedite v kupoprodajni pogodbi skupaj s standardom vzorčenja, ki ga nameravate primerjati, in zahtevajte, da se meritve opravijo po najmanj 24-urnem obdobju okrevanja podstrešja po razpakiranju.

4Enakomerna polnilna teža in toplota v vseh velikostih

Teža polnila se mora prilagajati površini oblačila, in to je specifikacija, ki se v programih za množično nošenje najpogosteje napačno obravnava. Tovarna, ki vse velikosti polni z enako težo, proizvede velikost S, ki je toplejša od velikosti 3XL, ker je enaka količina polnila porazdeljena po bistveno manjši površini. Stranke to takoj opazijo in to povzroča pritožbe, ki jih je težko diagnosticirati na strani izdelka.

Rešitev je preprosta: v tehničnem paketu določite ciljno težo polnila na velikost, z dovoljenim območjem odstopanja plus ali minus 5 odstotkov na ploščo. Tabela v 3. razdelku prikazuje krivuljo skaliranja približno 11 do 12 odstotkov na velikostni korak, kar ohranja višino lofta in s tem toplotno učinkovitost v celotnem razponu na splošno skladno. Upoštevajte, da se to razlikuje od polnilne moči, ki meri kakovost polnila in ne količine. Obe je treba določiti.

Puh ostaja referenčni material za to uporabo, njegov okoljski vidik pa je zdaj dobro dokumentiran. Glede na podatke o oceni življenjskega cikla, ki jih je objavilMednarodni urad za puh in perje, puh ima od 85 do 97 odstotkov manjši vpliv kot poliester v vseh analiziranih kategorijah vpliva in približno 18-krat manjši vpliv na podnebne spremembe kot poliestrsko polnilo. Kjer program določa puh,Standard odgovornega navzdolzagotavlja okvir verige skrbništva, ki omogoča nabavo za kupce na drobno, prepoveduje puljenje živih živali in prisilno hranjenje ter zahteva revizijo tretje osebe na vsaki stopnji od kmetije do končnega oblačila. Kadar program namesto tega določa reciklirano sintetično polnilo ali reciklirano zgornjo tkanino,Globalni standard recikliranjaureja trditev in zahteva najmanj 50 odstotkov reciklirane vsebine za označevanje, usmerjeno k potrošniku.

Opomba o nabavi:Prepričajte se, da se testiranje polnila izvaja na ravni panelov in ne na dokončanih oblačilih. Tehtanje dokončanega suknjiča ne more zaznati neenakomerne porazdelitve med sprednjimi, zadnjimi in rokavnimi paneli – napake, ki dejansko povzroča pritožbe strank glede hladnih točk.

5Trije modeli programa za množično uporabo: zaloga, ODM in OEM

Količinski kupci običajno izbirajo med tremi programskimi strukturami, prava izbira pa je veliko bolj odvisna od tega, kako diferenciran mora biti izdelek, kot pa samo od cene na enoto. Spodnji diagram prikazuje odločitev.

Izbira modela programa za moške puhaste jakne v razsutem stanju KRATKO POVEZAVO ZA NAROČILO V VEČ KOLIČINI VELEPRODAJA ZALOG Pripravljeno, tovarna že obstaja dizajn in barvne kombinacije MOQ: skupaj 50 do 200 kosov Dobavni rok: 7 do 20 dni Prilagoditev: samo etiketa Najboljše za: testiranje trga, zapolnjevanje kratkega okna promocija ali doplačilo ODM V RAZSUTOSTI Tovarniški blok, tvoja barva, prešivanje, polnilo, blagovna znamka MOQ: 100 do 300 na barvo Dobavni rok: 45 do 70 dni Prilagoditev: visoka Najboljše za: lastno blagovno znamko distribucija, sezonska programi, ponovna naročila POLNO OEM RAZSUTO Nov blok iz vaše specifikacije, popoln nadzor nad materiali MOQ: 500 do 1.000 kosov Dobavni rok: 90 do 150 dni Prilagoditev: popolna Najboljše za: lastniško prileganje, korporativne ali uniformne programi, razpisi Pravilo odločanja: Izberite zalogo, kadar sta pomembna hitrost in nizka zavezanost, ODM, kadar je identiteta blagovne znamke pomembnejša od izvirnosti prileganja, in OEM, kadar je prileganje samo del vaše ponudbe izdelka.
Model programa Skupna MOQ Vzorčenje Čas dobave v razsutem stanju Tveganje za primerno telesno pripravljenost Indeks cen enot
Veleprodaja zalog 50 do 200 kosov Ni zahtevano 7 do 20 dni Znano, fiksno Najnižja
ODM, zaloga blaga 100 do 300 na barvno kombinacijo 10 do 15 dni 30 do 45 dni Nizko Nizko
ODM, tkanina po meri 300 do 500 kosov 15 do 22 dni 40 do 55 dni Nizko Zmerno
OEM, nov blok 500 do 1.000 kosov 20 do 35 dni 50 do 70 dni Upravljano Višje
OEM, certificirani materiali 500 do 1.000 kosov 28 do 40 dni 55 do 75 dni Upravljano Najvišja

6Načrtovanje razmerja velikosti po prodajnih kanalih

Krivulje velikosti niso univerzalne. Pravilno razmerje je odvisno od tega, kdo kupuje, in če ga izberemo narobe, je to drago v obe smeri. Spodnja tabela prikazuje izhodišča; pravilen dolgoročni pristop je, da jih po prvi sezoni nadomestite z lastnimi podatki o prodaji.

Kanal S M L XL 2XL 3XL Načrtovalna opomba
Modna trgovina na drobno, EU 1 2 3 2 1 0,5 Vitkejša krivulja prebivalstva; L prevladuje
Modna trgovina na drobno, Severna Amerika 0,5 1,5 2,5 3 2 1 Premakni za eno polno velikost navzgor
Zunanja specialiteta 1 2 2,5 2 1 0,5 Velikosti jeder so skoncentrirane v kategorijah od M do XL
Korporativna / uniforma 1 2 3 3 2 1 Najširši razpon; ne zamudite XL
E-trgovina, mešana 1 2 3 2,5 1,5 1 Dodajte blažilec stopnje donosnosti na M in L

Dva vzorca je vredno ponotranjiti. Prvič, severnoameriške krivulje velikosti so za isto fizično populacijo približno za eno številko večje od evropskih, zato bo evropska krivulja velikosti, poslana v ameriško skladišče, sistematično kupovala premalo velikosti XL in več. Drugič, e-trgovina zahteva širši razpon kot fizične trgovine, ker spletni kupci naročijo več velikosti z namenom, da nekatere vrnejo – vračila pri vrhnjih oblačilih pa so pretežno odvisna od kroja, kar je pravzaprav težava.usklajeni standardi velikosti oblačilso zasnovani za zmanjšanje.

7Nadzor kakovosti za dimenzioniranje v razsutem stanju: Toleranca in AQL

Naročilo za polnjenje kontejnerja prinaša tveganje, ki ga pri majhnih serijah ni: zanašanje. Prvih sto kosov je lahko po specifikacijah, zadnjih sto pa za dva centimetra drugačnih, ker so bili kosi kroja ponovno izrezani, je drug operater prevzel linijo za prešivanje ali pa se je teža polnila premaknila. Kontrole, ki to zaznajo, so preproste, vendar se je o njih treba dogovoriti vnaprej.

Kontrolni seznam za nadzor velikosti v razsutem stanju

  • Odobreni vzorci z določenimi velikostmi – en zapečaten referenčni vzorec na velikost, ki ga obe stranki hranita kot merski standard.
  • Meritve na liniji na treh točkah – na začetku, na sredini serije pri približno 30 odstotkih in na koncu serije, pri čemer vsaka meri vse velikosti.
  • Preverjanje teže polnjenja na ravni plošče – ​​sprednja, zadnja stran in rokav se stehtajo ločeno, znotraj plus ali minus 5 odstotkov specifikacije.
  • Protokol okrevanja na podstrešju – merite šele po najmanj 24-urnem obdobju okrevanja po razpakiranju in dekompresiji.
  • Navedena raven AQL – običajno AQL 2,5 za večje napake in 4,0 za manjše napake na oblačilih v razsutem stanju, potrjena v kupoprodajni pogodbi.
  • Dostop do testiranja tretjih oseb – testiranje polnjenja na ravni serije in testiranje omejenih snovi je na voljo pred odpremo, ne po njej.

Glede omejenih snovi,OEKO-TEX STANDARD 100Testiranje lupine, podloge in obrob je zdaj osnovno pričakovanje večine evropskih in vse večjega števila severnoameriških kupcev na drobno. Akreditirani laboratoriji, kot soIDFLZagotovite testiranje, inšpekcijske preglede in certificiranje v kategorijah tekstila, polnila in končnih izdelkov; tovarna, ki že sodeluje s priznanim laboratorijem, bo hitreje prešla skozi postopek odobritve in bo bolje opremljena za utemeljitev trditev, če bo kupec na drobno pregledal vašo dobavno verigo.

Družbena skladnost poteka vzporedno.Amfori BSCIje najbolj priznan okvir socialne skladnosti v evropskih dobavnih verigah, ki zajema delovni čas, plače, zdravje in varnost ter mehanizme za pritožbe v več kot 120 državah izvora. Za veleprodajno distribucijo v maloprodajna omrežja preverite, ali certifikat navaja določeno proizvodno mesto in ne le trgovski subjekt, in preverite njegovo veljavnost glede na vaše proizvodno okno.

8Cenik, MOQ in dobavni rok za naročila v razsutem stanju

Cene moških puhastih jaken v veleprodaji so odvisne od štirih spremenljivk, razvrščenih po padajočem vrstnem redu vpliva: specifikacija polnila, zgornja tkanina, količina naročila in paket obrob. Polnilo običajno predstavlja od 30 do 50 odstotkov stroškov na enoto pri moški puhasti jakni; zgornja tkanina je običajno na drugem mestu.

Kje so prelomi glasnosti

Večina tovarn določa cene v razredih, smiselni pragovi pa so običajno 300, 500, 1000 in 3000 kosov. Prag 300 kosov je pomemben, ker lahko tovarna pri tem običajno upraviči namensko serijo tkanine namesto nakupa iz zaloge. Prag 1000 kosov je pomemben, ker postanejo ekonomični kalupi za strojno opremo po meri in tiskana embalaža. Nad 3000 kosi dodatni prihranki izvirajo predvsem iz zmanjšanja učinkovitosti in konsolidacije prevoza, ne pa iz stroškov materiala.

Prav tako se je vredno vprašati, ali se naročilo mešanih velikosti in barv šteje v MOQ. Mnogi dobavitelji zahtevajo minimalno količino na barvno kombinacijo in ne na naročilo, kar lahko tiho potroji efektivno zavezo. Če je vaša krivulja velikosti široka, se pogajajte o minimalni količini kot skupni količini naročila z razumno spodnjo mejo na barvno kombinacijo.

Načrtovanje tovora in dajatev

Kompresijsko pakiranje običajno zmanjša količino prepeljanega puhastega oblačila za 40 do 60 odstotkov, kar bistveno spremeni stroške prevoza na enoto pri pomorskem prevozu. Kompromis je čas, s katerim se izdelek lahko obnovi: po razpakiranju pred fotografiranjem v trgovini ali predstavitvijo v razstavnem salonu počakajte 24 do 72 ur. Stopnje dajatev upoštevajte pri izračunu stroškov na enoto zgodaj in ne na carini – pri vrhnjih oblačilih so pogosto v visokih eno- do nizkih dvomestnih številkah, odvisno od klasifikacije in namembnega kraja, kar je dovolj, da spremeni upravičenost cenovne točke.

9Skladnost pakiranja, označevanja in pošiljk

Veleprodajne pošiljke ne opravijo carinskih in maloprodajnih pregledov blaga iz predvidljivih razlogov, skoraj v vseh primerih pa gre za težave z dokumentacijo in ne za težave s produktom.

Vsebnost vlaknin in označevanje nege sta regulirana. V Združenih državah Amerike jeZakon o identifikaciji tekstilnih vlakenureja obvezno razkritje vsebine pri označevanju, izdajanju računov in oglaševanju tekstilnih izdelkov ter prepoveduje napačno označevanje blagovne znamke – kar pomeni, da ima trditev o sestavi polnila na specifikacijskem listu za veleprodajo enako pravno težo kot trditev na všiti etiketi. V EvropiStrategija EU za trajnostni in krožni tekstiluvaja zahteve glede okoljsko primerne zasnove, digitalni potni list za izdelke in strožja pravila o zelenih trditvah; Komisija ugotavlja, da se trenutno le približno 1 odstotek materiala v oblačilih reciklira v nova oblačila, zato utemeljene trditve prehajajo iz tržne prednosti v zahtevo po skladnosti.

Na komercialnem področju evropski kupci vse bolj ocenjujejo dobavitelje glede na preglednost in družbeno odgovornost podjetij in ne le na ceno. Tržne informacije izCBI, služba za tržne informacije nizozemske agencije za podjetništvo, opredeljuje trajnost, družbeno odgovornost podjetij in preglednost kot vodilne trende, ki oblikujejo evropsko nabavo oblačil, skupaj z naraščajočim pomenom odnosa med kupcem in dobaviteljem. Dobavitelj, ki lahko na zahtevo izdela dokumentacijo, skrajša cikel uvajanja kupcev, kar je resnična komercialna prednost v postopku oddaje naročil.

PASSION OUTERWEAR je oddelek podjetja Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd. z več kot 20-letnimi izkušnjami v proizvodnji in trgovini z oblačili za prosti čas, delovnimi oblačili in ogrevanimi oblačili. Izvajamo veleprodajne programe moških puhastih jaken v dobavnih verigah s certifikati BSCI, SMETA, GRS in OEKO-TEX, z možnostmi zaloge, ODM in polne možnosti OEM ter velikostnimi kompleti od S do 3XL, navedenimi z merami in ne z etiketami. Izdelujemo tudidelovna oblačila po meriinogrevana oblačila po meri..., tako da se lahko distributerji, ki združujejo več kategorij, pogajajo o MOQ in prevozu za širšo količinsko bazo. Naša ogrevana ponudba – vključno zogrevana jaknainogrevan jopič— ima enake moške bloke, kar poenostavlja doslednost prileganja za kupce, ki imajo tako standardne kot ogrevane linije.

Pogosto zastavljena vprašanja

Kakšna je minimalna količina naročila za moško puhasto jakno na debelo?
Odvisno je od modela programa. Veleprodaja zalog obstoječe tovarniške zasnove se običajno začne pri skupno 50 do 200 kosih vseh velikosti. Programi ODM, ki uporabljajo tovarniški blok z vašo barvno shemo, prešitjem in blagovno znamko, se običajno začnejo pri 100 do 300 kosih na barvno shemo ali od 300 do 500, če gre za tkanino, barvano po meri. Popoln razvoj OEM po vaši lastni specifikaciji običajno zahteva 500 do 1000 kosov, kar je predvsem odvisno od minimalnih količin tkanine v tovarnah. Če je vaša krivulja velikosti široka, povprašajte, ali minimalna količina velja na naročilo ali na barvno shemo – razlika lahko potroji vašo dejansko zavezo.
Kako zagotovim, da se velikost ujema z mojo obstoječo najbolje prodajano linijo?
Ne primerjajte velikosti na etiketah; primerjajte meritve. Pošljite dejanske mere vašega najbolje prodajanega oblačila – obseg prsnega koša, izmerjen 2,5 centimetra pod izrezom za roke, od ramenskega šiva do šiva, dolžino hrbta od srednjega šiva na hrbtnem delu vratu in dolžino rokava od ramenskega šiva – in prosite tovarno, naj vam navede te številke in ne njihove standardne tabele. Kjer je mogoče, se sklicujte na standardizirane definicije, kot je ISO 8559-1, da obe strani uporabita iste referenčne točke. Najbolj zanesljiva metoda je, da kupite zaprt vzorec z določenimi velikostmi v vsaki velikosti, preden se odločite za nakup v razsutem stanju.
Ali mora biti teža polnila enaka za vse velikosti?
Ne. Teža polnila se mora prilagajati površini oblačila, sicer bo velikost S toplejša od velikosti 3XL. Praktična krivulja skaliranja je približno 11 do 12 odstotkov dodatnega polnila na velikostni korak, kar ohranja višino podstrešja in toplotno učinkovitost v celotnem razponu. V tehničnem paketu navedite ciljno težo polnila na velikost s toleranco plus ali minus 5 odstotkov na panel in potrdite, da tovarna preveri težo polnila na ravni panela in ne s tehtanjem samo dokončanih oblačil.
Kakšno toleranco merjenja naj sprejmem pri naročilu v razsutem stanju?
Izvedljiv komercialni standard za moške puhaste hlače je plus ali minus 1,5 centimetra na dolžini prsnega koša, roba in hrbta, plus ali minus 1,0 centimeter na dolžini rokavov in plus ali minus 0,8 centimetra na dolžini čez ramo. Te številke morajo biti navedene v kupoprodajni pogodbi skupaj s standardom pregleda, ki ga nameravate uporabiti. Pomembno je navesti, da se meritve opravijo po najmanj 24-urnem obdobju okrevanja po razpakiranju – merjenje sveže razpakiranega oblačila bo podcenilo obseg prsnega koša in obseg lofta ter povzročilo lažne zavrnitve.
Kakšno razmerje velikosti naj naročim za prvi nakup v večjem obsegu?
Začnite s kanalom in ne z dobaviteljevim privzetim prodajnim pogojem. Za evropsko modno trgovino je razumna krivulja odprtja S1 M2 L3 XL2 2XL1 3XL0,5. Za Severno Ameriko krivuljo premaknite za približno eno velikost navzgor, ker ista fizična populacija kupuje večjo velikost. Korporativni in uniformni programi potrebujejo najširši razpon s posebnim poudarkom na velikostih L in XL. E-trgovina zahteva širši razpon kot fizične trgovine, ker spletni kupci naročijo več velikosti z namenom, da nekatere vrnejo. Vse te podatke nadomestite s svojimi podatki o prodaji po prvi sezoni.
Katere certifikate mora imeti veleprodajni dobavitelj puhastih jaken?
Vsaj certifikat o družbeni skladnosti, kot sta amfori BSCI ali SMETA, ki ga večina evropskih in veliko severnoameriških maloprodajnih kupcev zahteva pred vključitvijo dobavitelja. Za materialne trditve mora dobavna veriga imeti certifikat RDS, če uporabljate puh, GRS, če uveljavljate reciklirano vsebino, in testiranje OEKO-TEX STANDARD 100 na zgornjem delu, podlogi in obrobah. Preverite, ali vsak certifikat navaja dejanski proizvodni obrat in ali ostane veljaven v vašem proizvodnem obdobju, saj so certifikati, izdani trgovskemu subjektu in ne tovarni, pogosta vrzel, ki se pojavi med pregledi maloprodajnih kupcev.
Koliko časa traja od potrditve naročila do dostave moške puhaste jakne v razsutem stanju?
Veleprodaja zalog se odpremi v 7 do 20 dneh. Programi ODM za tkanine iz zalog trajajo približno 45 do 70 dni, vključno z vzorčenjem in proizvodnjo v razsutem stanju; programi ODM za tkanine, barvane po meri, trajajo 60 do 85 dni. Celoten razvoj OEM iz novega bloka traja od 90 do 150 dni, vključno z dvema krogoma vzorčenja, programi za certificirane materiale pa so na zgornjem koncu, ker se serije certificiranih materialov kupujejo v fiksnih količinah. Dodajte 30 do 40 dni za pomorski prevoz ali 5 do 8 dni za letalski prevoz, plus čas okrevanja na podstrešju v namembnem skladišču pred predstavitvijo v maloprodaji.
Greg Su
Greg Su
Višji vodja produktov | PASSION OUTERWEAR
20 let izkušenj v proizvodnji in trgovini športnih, delovnih in zunanjih oblačil. Certificirani po standardih dobavne verige BSCI, SMETA, GRS in OEKO-TEX. Povežite se naLinkedIn.

Načrtujete naročilo moške puhaste jakne v velikem obsegu?

PASSION OUTERWEAR dobavlja moške puhaste jakne od 50 kosov naprej, z velikostnimi kompleti od S do 3XL, navedenimi z merami, skaliranjem teže polnila na velikost, preverjanjem polnila na ravni plošče in dobavnimi verigami s certifikati BSCI, SMETA, GRS in OEKO-TEX. Pošljite nam krivuljo velikosti in ciljne specifikacije – odgovorili vam bomo v 24 urah.

Zahtevajte ceno v razsutem stanju in nabor velikosti Ogled programa OEM/ODM