O komercialnem uspehu programa puhovek odločata dve številki: polnilna moč in obseg certificiranja.Polnilna moč določa, koliko toplote lahko resnično trdite in kako učinkovito jo zagotavljate; certifikat določa, ali bodo kupci na drobno sploh uvrstili izdelek na seznam. Ta priročnik pojasnjuje, kaj meri polnilna moč, kako se glavne preskusne metode razlikujejo, kako se račji in gosji puh primerjata pri enakovrednih razredih in katere dokumente morate zbrati, da utemeljite trditev o standardu odgovornega puha, od kmetije do končnega oblačila.

1Razlaga moči polnjenja: Kaj meri število

Polnilna moč je najpogosteje omenjena – in najpogosteje napačno razumljena – specifikacija pri puhovih vrhnjih oblačilih. Meri prostornino v kubičnih palcih, ki jo ena unča (28,35 grama) puha zavzame pri standardiziranem kondicioniranju in kompresiji. Višja polnilna moč pomeni, da puh zadrži več zraka na enoto teže, kar pomeni več toplote za manjšo prostornino in boljšo stisljivost.

Praktična posledica je vidna na spodnjem diagramu. Pri enaki teži puh s polnilom 800 zavzame približno 45 odstotkov več prostornine kot puh s polnilom 550. Ta dodatna prostornina je ujeti zrak, ujeti zrak pa izolira. Zato lahko jakna z visoko polnilno močjo zagotavlja enako toploto kot jakna z nizko polnilno močjo, hkrati pa je opazno lažja in manjša.

Primerjava moči polnjenja in volumna: 28,35 g puha Prostornina (kubični palci na oz) 550 550 točk pričakovanj Vstopna sakica navzdol 650 650 točk Raca / gos srednjega razreda 800 800 točk FP Vrhunski gosji puh 900 900 točk FP Razred ekspedicije 800 FP ujame približno 45 odstotkov več zraka kot 550 FP pri enaki teži Prostornina, izmerjena po standardiziranih protokolih za kondicioniranje in kompresijo. Dejanska toplota oblačila je odvisna tudi od teže polnila, konstrukcije in prileganja.

Prav tako pomembno je, česar polnilna moč ne meri. Ne pove ničesar o tem, koliko puha je v oblačilu, kako je oblačilo izdelano ali kako odgovorno je bil puh pridobljen. To so ločene specifikacije in njihovo enačenje je glavni vzrok večine sporov glede izvora puhovk.

2Enačba toplote: moč polnjenja pomnožena s težo polnjenja

Skupna toplota v puhovem oblačilu je odvisna od polnilne moči, pomnožene s polnilno težo. Visoka polnilna moč z nezadostno polnilno težo ustvari lahko jakno, ki na terenu ne dosega želenih rezultatov; zmerna polnilna moč z veliko polnilno težo ustvari toplo jakno z nižjimi stroški materiala. Oboje je lahko pravilna inženirska odločitev, odvisno od ciljne cene in primera uporabe.

To razmerje ima neposredne komercialne posledice. Ker je puh z visoko polnilno močjo nesorazmerno drag, je stroškovno najučinkovitejši način za dodajanje toplote pogosto povečanje polnilne teže pri zmerni polnilni moči, namesto da bi se polnilna moč stopnjevala pri fiksni teži. Blagovne znamke, ki ciljajo na določeno maloprodajno ceno, pogosto dosežejo boljšo zaznano vrednost – jakno z resnično substanco in vidno podplatnostjo – z optimizacijo tega razmerja in ne zgolj z maksimiranjem polnilne moči.

Pravilo specifikacije:Vedno navedite polnilno moč in polnilno težo skupaj, na panel in skupno. Tehnološki paket, ki navaja le "polnilno moč 800", tovarni omogoča zmanjšanje polnilne teže, nastalo oblačilo pa bo na preizkušnjah ustrezalo specifikacijam, hkrati pa bo precej pod pričakovanji kupca.

3Vrste puha: raca proti gosi, izvor in sestava

Navzdol se razvrščajo tri spremenljivke: vrsta, razmerje v sestavi in ​​podnebje izvora. Vsaka od njih vpliva na učinkovitost, stroške in narativ trajnosti, ki je na voljo blagovni znamki.

Raca proti gosi

Gosji puh običajno doseže večjo polnilno moč kot račji puh, ker so gosji puhi večji in bolj odporni. Račji ​​puh v razponu od 550 do 650 ekonomsko pokriva večino programov srednjega cenovnega razreda, medtem ko gosji puh prevladuje v razponu od 700 in več, kjer vrhunska pozicioniranost in stisljivost upravičujeta stroške. Pomembno je, da lahko visokokakovosten račji puh s 650 prekosi nizkokakovosten gosji puh s 600 – vrsta je pokazatelj, ne zagotovilo, in dejanski rezultat testa polnilne moči je odločilen.

Razmerje sestave

Razmerje, izraženo kot 90/10 ali 80/20, opisuje delež puhovih gruč ter perja in delcev vlaken. Višja vsebnost puha pomeni boljšo mekočo in manj peres, ki prehajajo skozi zgornjo tkanino. Razredi 80/20 so pogosti v cenovno ugodnih programih; 90/10 je glavni standard za uporabo na prostem; 95/5 se pojavlja v premium in tehničnih linijah.

Izvor in podnebje

Puh ptic, vzrejenih v hladnejših podnebjih, se kot naravna prilagoditev ponavadi razvije v gostejše, višje puhovine, zato nekatere proizvodne regije zahtevajo premije. Za certificiranje je pomembno tudi poreklo: pregledi RDS se začnejo na kmetiji, zato infrastruktura sledljivosti izvorne regije neposredno vpliva na to, kako enostavno je mogoče dokumentirati certificiran material.

Specifikacija navzdol Tipična polnilna moč Značilnosti Pozicioniranje programa
Potisni se 80/20 500 do 550 Ekonomičen, težji občutek, več peresa Vstopna trgovina na drobno, promocijski programi
Potisni se dol 90/10 600 do 650 Uravnotežena toplota in stroški, zanesljiva oskrba Srednje velik trg za zunanjo in mestno uporabo
Gosji puh 90/10 700 do 750 Visoka loftnost, močna stisljivost Premium na prostem, smučanje, potovanja
Gosji puh 95/5 800 do 900 Maksimalno razmerje med toploto in težo, minimalno pero Tehnična, alpinistična, odprava
Reciklirano (po potrošnji) 600 do 700 Zgodba o krožnem materialu, certifikat GRS Trajnostno usmerjene kolekcije

4Standardi testiranja: IDFB, EN 12130 in preverjanje serije

Številke polnilne moči so smiselne le, če so bile pridobljene s priznano preskusno metodo. V mednarodni trgovini prevladujejo trije okviri, njihovi rezultati pa niso vedno neposredno zamenljivi.

Vodilne preskusne metode

TheMednarodni urad za puh in perje (IDFB)je svetovno trgovinsko združenje za industrijo puha in perja ter razvija protokole testiranja, ki se najpogosteje uporabljajo v mednarodnem nabavnem okolju. IDFB izvaja industrijske raziskave in ustvarja standarde testiranja, ki ohranjajo integriteto izdelkov po vsem svetu. V Evropi standard EN 12130 določa metodo kondicioniranja s paro za določanje polnilne moči, rezultati različnih metod pa se lahko za isti material razlikujejo – zato profesionalni tehnični paket navede tudi metodo testiranja poleg ciljne vrednosti.

Neodvisni laboratoriji izvajajo dejanska testiranja in izdajajo poročila, ki potrjujejo trditve dobaviteljev.IDFLje med najbolj priznanimi laboratoriji, ki delujejo v več kot 20 državah že od leta 1978 in so akreditirani certifikacijski organ za standarde, vključno z GOTS, GRS, RCS, RWS in DOWNPASS. Ko dobavitelj navede polnilno moč, povprašajte, kateri laboratorij in s katero metodo je izračunal to številko.

Parametri, ki presegajo polnilno moč

Samo polnilna moč ne opisuje kakovosti puha. Popolna specifikacija zajema tudi sestavo, čistočo in kemične ostanke – vsaka s svojo standardno metodo in pragom sprejemljivosti.

Parameter Kaj meri Tipični prag sprejemljivosti Komercialno tveganje, če ga prezremo
Moč polnjenja Učinkovitost podstrešja (prostornina na unčo) Ujemanje specifikacij znotraj +/- 5 odstotkov Trditve o toploti ne uspejo; stranke se vračajo
Sestava Razmerje med puhom in perjem Ujemanje navedene ocene (npr. 90/10) Izpostavljenost lažnemu oglaševanju
Motnost (čistost) Preostali prah in delci 500 mm ali več Pritožbe glede vonja, skrbi glede alergenov
Kisikovo število Preostala organska snov 10 mg na 100 g ali manj Rast mikrobov, vonj v vlažnem skladiščenju
Vsebnost olja in maščob Preostala naravna olja Običajno pod 1,0 do 1,5 odstotka Zgrudnjenost, vonj, degradacija podstrešja
Odpornost tkanine proti puhu Odpornost lupine na prodiranje vlaken 15 vlaken ali manj (ISO 12132-1) Vidno puščanje, pritožbe glede kakovosti
Dokumentacijska disciplina:Zahtevajte poročila o preskusih na ravni serije za vašo specifično proizvodno serijo, ne generičnega potrdila o zmogljivosti tovarne. Potrdilo, ki opisuje, kaj lahko dobavitelj polnila na splošno proizvede, ne dokazuje, da puh, ki je bil dejansko dobavljen v vaša oblačila, ustreza specifikacijam.

5Certificiranje RDS: Obseg, veriga skrbništva in dokumenti

Standard odgovornega puha je postal osnovno pričakovanje za puh, ki se prodaja v evropskih in severnoameriških maloprodajnih kanalih. Upravlja ga Textile Exchange,Standard odgovornega navzdolje prostovoljni standard, katerega cilj je izboljšati dobrobit rac in gosi, ki se uporabljajo za puh, in podjetjem omogoča preverjen način za ugotavljanje izvora materialov v izdelkih, ki jih kupujejo.

Kaj RDS dejansko zahteva

Osrednja zahteva standarda je dobrobit živali v celotni dobavni verigi, ki temelji na petih svoboščinah dobrobiti živali in se uporablja od valjenja do zakola. Ključno je, da RDS prepoveduje tako puljenje živih ptic kot prisilno hranjenje – prepovedano je kakršno koli odstranjevanje puha ali perja z živih ptic, prav tako pa tudi odvzem levitve. Strokovni neodvisni certifikacijski organ revidira vsako stopnjo v dobavni verigi, začenši na kmetiji, dokumentacija o verigi skrbništva pa preverja pot certificiranega materiala skozi vse faze do končnega izdelka.

Izdelki, ki izpolnjujejo minimalne zahteve, lahko nosijo logotip RDS, v skladu s politiko standardnih zahtev organizacije Textile Exchange. Standard je bil razvit s prispevki kmetov, strokovnjakov za dobrobit živali, strokovnjakov za ohranjanje zemljišč, dobaviteljev, blagovnih znamk in trgovcev na drobno, zato je dosegel široko komercialno sprejetje in ni ostal le nišni certifikat.

RDS veriga sledljivosti: od kmetije do končnega oblačila Vsaka faza zahteva revizijo in dokumentacijo tretje osebe. Vrzeli prekinejo verigo in razveljavijo zahtevek. 1. KMETIJA Ni dovoljeno puljenje živih živali Brez prisilnega hranjenja Pet revidiranih svoboščin Potrdilo o obsegu 2. ZBIRATELJ Revizija klavnice Ločevanje materialov Usklajevanje obsega Potrdilo o transakciji 3. PROCESOR Operite in sterilizirajte Testiranje polnilne moči Vhodno-izhodni zapisi Potrdilo o transakciji 4. PROIZVAJALEC Polnjenje in zapiranje Potrdilo o obsegu lokacije Družbena skladnost (BSCI) Potrdilo o transakciji Manjkajoče potrdilo o transakciji na kateri koli stopnji prekine verigo – končno oblačilo ne more imeti zahteve RDS. Blagovne znamke se preverjajo glede na dokumentacijo, ne glede na namen. Certifikate preverite pred proizvodnjo, ne ob odpremi. Dokumenti, ki jih je treba zbrati za vsako certificirano proizvodno serijo: Potrdilo o obsegu (SC) – letno, velja za vsako certificirano lokacijo, preverite potek veljavnosti glede na vaše proizvodno okno Potrdilo o transakciji (TC) – izdano na pošiljko, usklajuje certificirane količine med fazami Poročilo o preskusu izpolnite – na ravni serije, iz akreditiranega laboratorija, z navedbo metode in rezultata Revizija socialne skladnosti – amfori BSCI ali SMETA, poimenovanje proizvodnega obrata Odobritev trditve – označevanje izdelkov in trženjsko besedilo pregledano glede na politiko standardnih trditev

Dva pomembna certifikata

Ekipe za iskanje virov pogosto zamenjujejo ti dve vrsti dokumentov v sistemu RDS, razlika pa določa, ali zahtevek preživi revizijo.Potrdilo o obseguse vsako leto izda certificirani lokaciji in potrjuje, da je bila lokacija revidirana in da je upravičena do ravnanja s certificiranim materialom. APotrdilo o transakcijise izdaja na pošiljko in usklajuje količino certificiranega materiala, ki prehaja z ene certificirane lokacije na drugo.

Imeti certifikat o obsegu je nujno, vendar ne zadostuje. Za uveljavljanje RDS na končnem oblačilu mora blagovna znamka predložiti verigo potrdil o transakciji, ki povezuje končne izdelke s certificiranimi kmetijami. Vrzeli v tej verigi razveljavijo trditev ne glede na to, kako je bil material dejansko pridobljen.

6Več kot RDS: recikliran puh, GRS in OEKO-TEX

RDS krije novo proizveden puh. Programi, zgrajeni na predelanih materialih, recikliranih zgornjih tkaninah ali za zagotovitev omejene uporabe snovi, zahtevajo dodatna ali alternativna potrdila.

Recikliran puh in GRS

Recikliran puh – pridobljen iz posteljnine in oblačil po porabi, nato očiščen in ponovno razvrščen – je certificiran v skladu zGlobalni standard recikliranja (GRS)namesto RDS. GRS določa merila za certificiranje reciklirane vsebine in verige sledljivosti s strani tretjih oseb, pri čemer zahteva najmanj 50 odstotkov reciklirane vsebine za označevanje, usmerjeno v potrošnike, in dodaja socialne, okoljske in kemične zahteve poleg tistih v povezanem standardu za reciklirane trditve. Material mora izpolnjevati definicijo recikliranega materiala ISO, sprejeti pa so tako pred-potrošniški kot tudi post-potrošniški vložki.

Reciklirani puh običajno doseže polnilno moč od 600 do 700, kar ga uvršča v konkurenčno skupino srednjega razreda, hkrati pa podpira narativ krožnosti. IDFB je potrdil, da bo v posodobljeni oceni življenjskega cikla prvič ovrednotil reciklirani puh, kar odraža prehod materiala v prevladujočo ponudbo.

Omejene snovi na lupini

Certificiranje polnila se ne nanaša na tkanino zgornjega dela.OEKO-TEX STANDARD 100je najpogosteje uporabljen okvir za potrditev, da so bile tekstilne komponente testirane na škodljive snovi, pri čemer se uporabljajo globalno standardizirana testna merila, od preje do končnega izdelka. Večina izvoznih programov združuje trditev o certificiranem polnilu z zgornjo tkanino, testirano s strani OEKO-TEX, saj kupci na drobno običajno zahtevajo oboje.

Družbena skladnost

Certificiranje materialov se nanaša na izdelek, družbena skladnost pa na tovarno.Amfori BSCIje prevladujoči okvir za upravljanje družbenih tveganj v mednarodnih dobavnih verigah oblačil, ki podpira revizije in sanacije na področju delovnih pogojev, plač, zdravja in varnosti ter mehanizmov za pritožbe. Preverite, ali certifikat navaja dejanski proizvodni obrat in ali ostane veljaven v vašem proizvodnem obdobju – pogosta in draga vrzel je certifikat, izdan trgovskemu subjektu in ne tovarniški hali.

7Kako določiti spodaj v svojem tehničnem paketu

Profesionalna specifikacija navzdol odvzame vsako stopnjo svobode, ki bi jo tovarna sicer lahko izkoristila za zmanjšanje stroškov. Naslednja polja bi se morala pojaviti eksplicitno in ne implicitno.

Polje specifikacije Primer vnosa Zakaj mora biti eksplicitno
Vrsta in razred Gosji puh, 90/10 Preprečuje tiho zamenjavo z raco ali nižjo kakovostjo
Polnilna moč in preskusna metoda 700 FP, metoda IDFB Metode se razlikujejo; rezultati niso zamenljivi
Teža polnjenja 160 g telo, 90 g rokav, 60 g kapuca Uteži na ploščo preprečujejo rezanje vogalov na slabo vidnih območjih
Meje čistoče Motnost najmanj 500 mm, kisikovo število pod 10 Nadzoruje vonjave in higienske težave na vlažnih tržnicah
Zahteva za certificiranje RDS certificirano, TC zahteva na serijo Določa čas in stroške dobave materiala
Odpornost proti puhanju lupine ISO 12132-1, 15 vlaken ali manj Neposredno nadzoruje povratke, povezane z uhajanjem
Toleranca teže polnjenja +/- 5 odstotkov na ploščo Določa merljiva merila sprejemljivosti pri pregledu
Odgovornost za testiranje Poročilo akreditiranega laboratorija na ravni serije Pojasnjuje, kdo plača in kakšna dokazila se predložijo

8Pet pasti pri iskanju virov in kako se jim izogniti

1. Določanje polnilne moči brez polnilne teže

Najpogostejša in najdražja napaka. Dobavitelj lahko dostavi polnilo z močjo polnjenja 800 v količini, ki je precej nižja od tiste, ki jo oblačilo potrebuje, material pa bo še vedno ustrezal specifikacijam, medtem ko jakna ne bo imela zadostnih zmogljivosti. Vedno navedite polnilne teže na panel z natančno toleranco in preverite teže med linijskim pregledom in ne šele pri končnem pregledu.

2. Sprejemanje generičnih potrdil namesto dokumentacije o seriji

Splošno potrdilo o zmogljivosti mlina ne dokazuje ničesar o vaši proizvodni seriji. Zahtevajte poročila o preskusih na ravni serije, ki navajajo preskusno metodo in rezultat, ter zahtevajte potrdila o transakciji, ki usklajujejo vašo specifično količino naročila. To zahtevo vgradite v naročilnico, da bo pogodbeno izvršljiva in ne bo zgolj vljudnostna zahteva.

3. Dodajanje zahtev za certificiranje po vzorčenju

Naknadna vključitev zahteve RDS ali GRS v že odobren vzorec sili v ponovno nabavo polnila in pogosto tudi tkanine zgornjega dela, kar doda tri do pet tednov in razveljavi stroškovno osnovo odobrenega vzorca. Obseg certificiranja določite med fazo specifikacije, preden se izreže prvi vzorec.

4. Ob predpostavki, da je tovarna certificirana entiteta

Potrdila se pogosto izdajo trgovskemu podjetju, medtem ko proizvodnja poteka v nerevidiranem partnerskem obratu. Preverite, ali je v potrdilu o obsegu navedena proizvodna lokacija, preverite naslov z obratom, ki ste ga obiskali ali revidirali, in preverite, ali datumi veljavnosti pokrivajo vaše proizvodno obdobje.

5. Prekomerno stiskanje za prihranek pri prevozu

Kompresijsko pakiranje znatno zmanjša prostornino puhovih oblačil, zaradi česar je to mamljivo. Vendar pa lahko dolgotrajno prekomerno stiskanje splošči podplat in upočasni regeneracijo, zaradi česar so oblačila ob prihodu videti premalo napolnjena. Dogovorite se za najvišje kompresijsko razmerje in pred fotografiranjem, predstavitvijo v razstavnem salonu ali distribucijo v maloprodaji omogočite čas za regeneracijo.

PASSION OUTERWEAR je oddelek podjetja Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd. z več kot 20-letnimi izkušnjami v proizvodnji oblačil za prosti čas, delovnih oblačil in ogrevanih oblačil za izvozne trge. Nabavljamo oblačila s certifikatom RDS in GRS prek dokumentiranih verig potrdil o transakcijah, izvajamo testiranje polnjenja na ravni serij prek akreditiranih neodvisnih laboratorijev in vzdržujemo dobavne verige s certifikati BSCI, SMETA, GRS in OEKO-TEX. Poleg vrhnjih oblačil proizvajamo tudidelovna oblačila po meriinogrevana oblačila po meri, vključno zogrevana jaknaprogrami, ki združujejo izolacijo z aktivnimi ogrevalnimi sistemi.

Pogosto zastavljena vprašanja

Kakšno polnilno moč naj določim glede na mojo ceno?
Za vstop v srednje velik maloprodajni trg se priporoča puh s polnilno močjo od 550 do 650 z veliko polnilne teže, kar običajno zagotavlja najboljšo zaznano vrednost. Za vrhunsko pozicioniranje na prostem in smučanju se odločite za gosji puh s polnilno močjo od 700 do 750, ki uravnoteži zmogljivost in stroške. Nad polnilno močjo 800 se stroški materiala močno povečajo in so na splošno upravičeni le za tehnične, alpske ali ekspedicijske izdelke, kjer sta teža in stisljivost glavni prodajni prednosti. V vsakem primeru navedite polnilno moč poleg polnilne moči – kombinacija določa toploto, ne samo številka polnilne moči.
Ali je certifikat RDS obvezen za prodajo puhovk v Evropi?
RDS je prostovoljni standard in ne zakonska zahteva. Vendar pa mnogi evropski trgovci na drobno in vse večje število severnoameriških kupcev zahtevajo dokumentirano odgovorno pridobivanje blaga kot pogoj za uvrstitev na trg, zaradi česar je to v praksi komercialno obvezno za blagovne znamke, ki prodajajo prek teh kanalov. Ločeno se predpisi o dobrobiti živali in skrbnem pregledu v več jurisdikcijah zaostrujejo, zato se trend usmerja v korist dokumentiranega certificiranja ne glede na trenutne zakonske minimalne zahteve.
Kako preverim, ali je potrdilo o transakciji pristno?
Potrdila o transakciji izdajajo akreditirani neodvisni certifikacijski organi in vsebujejo številko potrdila, organ izdaje in obdobje veljavnosti. Številko preverite neposredno pri organu izdaje, potrdite, da se opis izdelka in količine ujemajo z vašim naročilom, ter preverite, ali se imena prodajalca in kupca ujemajo z dejanskimi strankami v vaši transakciji. Certifikacijski organi za ta namen vzdržujejo kanale za preverjanje, preverjanje pa traja le nekaj minut – splača se ga opraviti, preden vložite zahtevek, in ne šele po tem, ko ga kupec na drobno izpodbija.
Ali je mogoče recikliran puh certificirati po RDS?
Ne. RDS krije novo proizveden puh z revizijo dobrega počutja živali na ravni kmetije in ne krije predelanega materiala. Reciklirani puh je certificiran v skladu z globalnim standardom recikliranja, ki preverja vsebnost recikliranih izdelkov v skladu z definicijo ISO in zahteva najmanj 50 odstotkov reciklirane vsebine za označevanje, usmerjeno v potrošnike. Nekaj ​​recikliranega puha izvira iz izdelkov po porabi s certifikatom RDS, vendar ima nastali predelani material oznako GRS in ne RDS. Označevanje vašega izdelka se mora ujemati s certifikatom, ki ga imate.
Zakaj se rezultati polnilne moči razlikujejo med laboratoriji?
Polnilna moč je občutljiva na uporabljeno metodo kondicioniranja in stiskanja. Predpisi o testiranju IDFB in evropska metoda kondicioniranja s paro EN 12130 lahko dajo različne rezultate za isti material, priprava vzorca pa uvaja dodatna odstopanja. Zato profesionalni tehnični paket navede preskusno metodo poleg ciljne vrednosti in se spori rešujejo s ponovnim testiranjem z navedeno metodo v dogovorjenem laboratoriju, namesto s primerjavo številk iz različnih metod.
Koliko certifikat RDS poveča stroške enote in čas dobave?
Certificiran puh običajno prinaša višjo ceno materiala v primerjavi z enakovrednimi necertificiranimi vrstami, postopek dokumentiranja pa doda administrativne stroške na vsaki stopnji dobavne verige. Kar zadeva dobavni rok, pričakujte dodatna dva do štiri tedne za iskanje materiala in izdajo potrdila o transakciji, zlasti če kupujete obstoječo certificirano serijo in ne naročate namenske. Stroške je običajno mogoče povrniti z izboljšano maloprodajno sprejemljivostjo in zmanjšanim tveganjem za reklamacije, vendar jih je treba že od začetka modelirati v vaše stroške in ne odkriti med proizvodnjo.
Kaj se zgodi, če moj dobavitelj ne more predložiti potrdila o transakciji?
Brez potrdila o transakciji, ki pokriva vašo specifično serijo, ne morete uveljavljati RDS za končno oblačilo, tudi če je bil puh v praksi pridobljen na odgovoren način. Veriga skrbništva je po zasnovi dokumentarna. Če dobavitelj ne more predložiti potrdila, imate na voljo dve možnosti: izdelek prodati brez certificirane zahteve ali pa polnilo pridobiti – oboje je veliko dražje od preverjanja dokumentacijskih zahtev v naročilnici pred začetkom proizvodnje.
Phoenix Xie
Phoenix Xie
GM | OBLAČILA PASSION IZ QUANZHOUJA
20 let izkušenj z izdelavo oblačil za prosti čas, delovnih oblačil in ogrevanih oblačil. Certificirano s strani BSCI, SMETA, GRS, OEKO-TEX in VF Corporation. Povežite se naLinkedIn.

Potrebujete dokumentiran in certificiran odlok za vaš naslednji program?

PASSION OUTERWEAR pridobiva certifikate RDS in GRS skozi celotno verigo potrdil o transakciji, s testiranjem polnjenja na ravni serije in proizvodnjo, ki jo je revidiral BSCI. Pošljite nam svojo specifikacijo ali ciljno polnilno moč – odgovorili vam bomo v 24 urah z možnostmi materialov in priporočili za izračun stroškov.

Zahtevajte možnosti iskanja dobaviteljev Ogled programa OEM/ODM